Lazer Epilasyon Fiyatları

Bölgelere göre lazer epilasyon fiyat listesi ve lazer epilasyon fiyatları için..

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon merkezi seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar ve lazer epilasyon merkezleri.

Lazer Epilasyon Cihazları

Lazer epilasyonda kullanılan lazer epilasyon cihazları, ten rengi ve kıl durumuna göre lazer epilasyon cihazı seçimi.

Bizi İzleyin!

Facebook MySpace Twitter

Anket

Hangi epilasyon yöntemini tercih ediyorsunuz?
 
Boğaziçi Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir?

Yazdır E-Posta

Epilasyon Nedir?

Epilasyon, vücuttan kalıcı tüylerin azaltılıp uzaklaştırılmasına denir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için pek çok yöntem geliştirilmiştir. Ancak kalıcı tüy azalması yapan iki modern yöntem vardır.Bunlar;

 1. Lazer Epilasyon
 2. İğneli Epilasyon
Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, lazer teknolojisi kullanarak en az sürede, en az ağrı ve en az yan etki ile istenmeyen tüylerden güvenli ve etkili bir şekilde kurtulma yöntemidir.

Lazer ışınları ile epilasyon nasıl yapılıyor?

Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışınları tek renk ve tek dalga boyunda birbirilerine paralel giden ve gözle görülemeyen ışınlardır. Etkili olmasının nedeni seçici fototermoliz yöntemidir. Yani dalga boyu ve atış genişliği ayarlanmış olan lazer ışınları melanin pigmenti tarafından emilir ve kıl folikülünde ısı enerjisine dönüşür. Bu seçici emilim sayesinde cildin üst tabakaları etkilenmeden kıl folikülü tahrip edilmiş olur. Tedavi, her bir lazer ışınının yaklaşık 1 santimetre karelik bölgeyi etkilediği seri lazer atışlarından oluşur. Lazerli epilasyonu diğer epilasyon yöntemlerinden ayıran ana özellik, kılı çevreleyen dokunun zarar görmeden kıl kökünün etkilenmesidir.

Epilasyon ÖncesiLazer UygulamaLazer UygulamaEpilasyon Sonrası

Lazer epilasyonun avantajları
 • Vücudun tüm bölgelerine rahatça uygulanabilen bir yöntemdir.
 • Diğer epilasyon yöntemlerine göre işlem oldukça kısa sürer.
 • Epilasyon sonrası hastalara bir kısıtlama söz konusu değildir. (Denize girmemek, duş almamak gibi..)
 • Lazer epilasyonun başarıya ulaşma süreci kişisel faktorlere göre değişir. Beyaz tene ve koyu renkli tüylenmeye sahip olan kişiler, esmer tene ve açık renkli tüylenmesi olan kişilere kıyasla daha kısa sürede sonuç alırlar. Ayrıca yapılan araştırmalar epilasyondan en verimli sonucu 35 yaş üstü kişilerin aldığını göstermektedir.
 • Lazer epilasyon ciltte kalıcı izler bırakmaz. (İşlem sonrası ciltte birkaç dakikadan birkaç saate kadar değişen sürelerde hafif pembelikler oluşur. Bu doğal sayılır.)
 • Enfeksiyon riski kesinlikle yoktur.
 • Herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur.
Tedavi sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar
 • Tedavinin süresini kısaltmak düşüncesiyle hastalar seans aralarında ağda, cımbız gibi yöntemlere başvurmamalıdırlar.
 • Gebelere ve emziren annelere epilasyona ara vermeleri tavsiye edilmektedir.
 • Lazer epilasyon yaptırılması düşünülen bölgelerin bronzlaşmasını önlemek gerekir. Çünkü bronz bölgelere yapılan işlemlerde çok düşük lazer ışınları uygulanmak zorunda. Bu da tedavinin etkinliğini önlüyor.
Tedavi ne kadar zaman alıyor?

Tedavi bir santimetre kareyi etkileyen seri lazer atışlarından oluşur. Bu da ortalama 10 kıl kökünün etkilenmesi demektir. Seans süreleri, tedavi edilecek bölgenin genişliğine göre değişmektedir. İstenilen sonuca ulaşabilmek için tekrarlayan seanslar yapılır. Tedavi süresi hastanın yaşı, hormonal durumu, cilt rengi gibi birçok faktöre bağlı olarak değişir. Açık cilt, koyu kıl rengine sahip olan insanlarda daha kısa sürede sonuç alınır. Bunun sebebi, koyu cilde sahip olan insanlarda lazer ışınlarını absorbe etme konusunda kılla benzerlik gösteren melanin maddesinin fazla olmasıdır. Bu nedenle koyu cilde sahip kişilere daha az enerji uygulanır. Bu da tedavi süresini uzatır. Koyu renkli kıllara sahip olan kişilerde (melanin pigmenti fazla olan) emilim fazla olduğu için sonuç kısa sürede elde edilir.
Kişilerin hormonal durumları tedavinin seyrini belirlediği için önemlidir. Aktif hormonal bozukluğu olan kişilerin vücudu fazla kıl kökü üreteceğinden tedavileri çok uzun sürebilir. Bu nedenle önce hormonal denge sağlanmalı ondan sonra lazer epilasyona geçilmelidir.


 lazer epilasyon laser epilation epilasyon lazer iğneli epilasyon
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

< Önceki