Bacak Bölgesi Lazer Epilasyon İşlemiDoğru cihazlarla ve alanında uzman kişiler tarafından yapıldığında son derece etkili ve zararsız olan lazer epilasyon işlemi, günümüzde oldukça popüler bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır.  Öncelikle uzmanlar tarafından işlem uygulanacak bölge, cilt tipi ve rengi, öncesinden kıl yapısı incelenerek ne tür bir cihazın kullanılacağı seçilir. Bu bağlamda kişiye yaklaşık olarak tüylerden kaç seansta kesin olarak kurtulacağının bilgisi verilmektedir. Kılların bazı özelliklerine göre de uygulanan lazer epilasyon işlemi yöntem bakımından farklılık gösterebilmektedir.

Bacak Bölgesine Uygulanan Lazer Epilasyon İşlemi

Günümüzde vücudun çeşitli bölgelerine yapılan lazer epilasyon işlemlerinden biri de bacak bölgesine yapılan epilasyonu işlemidir. Bacak bölgesi, lazer epilasyonda oldukça yüksek oranda başarı elde edilen bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır. Bacak bölgesinde oluşan aşırı tüylenme genellikle genetik nedenlerden kaynaklı olarak oluşur. Alt bacaktaki tüylenme daha fazla gözlenmektedir. Bu bağlamda alt bacak bölgesi lazer epilasyona en iyi yanıt alınan bölgelerden biri olmaktadır. Günümüzün değişen moda ve giyim tarzı özellikle kadınlarda bacak bölgesini öne çıkarmaktadır. Bu bölgenin pürüzsüz ve kıldan tamamen arınmış olması estetik görüntü açısından da kadınlar için önemlidir. Lazer epilasyonun bacak bölgesine kalıcı çözüm getirmesi ve hızla uygulanabilmesi açısından günümüzdeki en popüler yöntem olarak bilinmektedir.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Lazer Epilasyon Ne Zaman Etkisini Gösteriyor

Lazer epilasyon işlemi uygulama öncesinde bacak bölgesindeki kılları farklı yöntemlerle yani ağda, depilatör gibi kökten yolarak almamaya özen göstermelisiniz. Epilasyon işleminden üç gün kadar önce jiletle kısaltabilirsiniz. Fakat lazer epilasyon işlemi öncesinde bronz olunmamaya dikkat edilmelidir. Bu nedenle güneşten korunmanız gerekmektedir. Bacak bölgesine uygulanacak olan lazer epilasyonu işleminde Diode Lazerler veya Alexandrite Lazerler duruma göre seçilip kullanılmaktadırlar. Kılların özelliklerine göre örneğin, koyu – sert veya koyu – siyah kıllar için Alexandrite Lazer uygulaması ön planda tercih edilmektedir. Fakat kişinin cildi esmer ve kıl rengi istenilen koyulukta değil ise Alexandrite Lazer yerine Diode Lazer kullanımı uygulanmaktadır. Böylelikle hem daha iyi sonuçla alınır hem de vücutta oluşabilecek yakma riski azaltılmış olmaktadır. Kısacası her tür cilt ve renk tipinde doğrudan Diode Lazerler tercih edilip başlanabilir.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.