Erkeklerde Göğüs Bölgesi Lazer Epilasyonu İşlemiGünümüzde istenmeyen tüylere kalıcı ve acısız bir çözüm olarak lazer epilasyon işlemi kullanılmaktadır. Estetik bir görünüm sağlamaya yardımcı olan lazer epilasyon işleminin en çok tercih edildiği vücut bölgelerine bakacak olursak; bayanlarda bikini bölgesi, bacaklar, kollar, koltuk altı bölgesi, el üstü iken; erkeklerde ise sakal, sırt ve göğüs bölgesi olarak sıralayabiliriz. Bu bağlamda değerlendirecek olursak kadınlarda olduğu kadar erkeklerde lazer epilasyon işleminin sıklıkla kullanıldığını görmek mümkün olmaktadır.

Erkeklerde Lazer Epilasyonu İşlemi

Günümüzde bakıldığında lazer epilasyon işleminden yararlanan erkeklerin sayısı her geçen gün arttığını görebilmek mümkündür. Erkeklerin lazer epilasyon işlemi yaptırma nedenleri arasında başta hijyen durumu yer almaktadır. Bu bağlamda genellikle sanatçılar ve sporcular da lazer epilasyonu işleminden yararlanmaktadırlar. Zor kazanılan kaslarını sergilemek isteyen vücut geliştiricileri, aerodinamik dengeyi korumak isteyen erkek yüzücüler, bazı gösteri sanatlarıyla uğraşan sanatçılar, sahilde kendini daha da iyi hissetmek isteyen kişiler ve kıl dönmesi sorunu yaşayan kişiler çoğunluk ile lazer epilasyona başvurmaktadırlar.

Erkeklerde Göğüs Bölgesi Lazer Epilasyonu İşlemi

Erkekler bağlamında bakıldığında en çok tercih edilen bölgelerin başında göğüs bölge kıllarının geldiğini görebilmekteyiz. Ancak bu bölgede yer alan kılların siyah ve sert olmasından kaynaklı olarak acı çekilmesini önlemek amaçlı Buz Lazer ile epilasyon işlemi yapılmaktadır. Bu işlem erkeklerde en fazla uygulanan işlem olmaktadır. Erkeklerdeki estetik algısının yoğun bir şekilde yaşandığı günümüz modern toplumlarında, erkeklerin özellikle göğüs bölgelerine yoğunlaştıklarını görebilmek mümkündür. Erkeklerde göğüs bölgesi lazer epilasyon işlemi bağlamında bakıldığında istenmeyen kılları seyreltmek ya da tamamı ile yok etmek için ortalama olarak 6 – 8 seans yeterli olmaktadır. Bu hususta unutulmamalıdır ki erkeklerde var olan hormonların baskısı nedeni ile cilt altında uyumakta olan yeni kılları üretme/uyandırma eğilimi gözlemlenebilmektedir. Bu amaç ile tedavi sırasında bir yandan aktif büyüme evresindeki kılların kalıcı olarak yok edilmesi işlemi yapılırken diğer yandan da aynı bölgede yeni kıllar çıkabilmektedir. Bu sorunu önleyebilmek için 18 yaşını doldurmayan erkeklerin lazer epilasyon işlemi yapmamaları tavsiye edilmektedir.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Lazer Epilasyon Riskleri / Yan Etkileri Nelerdir? Zararlı mı?

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.