Erkeklerde Lazer Epilasyon İşlemiLazer epilasyon uygulaması, diğer epilasyon çeşitlerinden oldukça farklı olarak kalıcı ve sağlıklı yanları olduğu için günümüzde tercih edilmektedir. Erkek ya da kadın fark etmeksizin vücuttaki istenmeyen tüylerin kalıcı bir işlem ile yok edilmesini sağlayan lazer epilasyon işlemi, klasik dönemde uygulanan birtakım işlemlere oranla daha acısız olmaktadır. Doğru cihazlarla alanında uzman hekimler tarafından lazer epilasyon işlemi yapıldığında son derece etkili ve zararsızdır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon İşlemi

Modern çağa ayak uydurma yolunda emin adımlarla ilerleyen erkekler, daima bakımlı ve temiz bir vücuda sahip olmak için lazer epilasyon işlemine başvurmaktadırlar. Kişisel bakımları bağlamında cilt ve vücut bakımlarını ihmal etmeyen erkekler tarafından sıkça tercih edilen lazer epilasyon işlemi, günümüzde geliştirilen en son teknolojilerle donatılmış cihazlar tarafından uygulanmaktadır. Bilindiği üzere kadınlar tarafından sıkça rağbet görmekte olan lazer epilasyon seansları, günümüzde artık erkekler için de özel olarak planlanabilmektedir. Genel olarak kadınlara nazaran erkeklerde var alan tüyler ya da kıllar daha sert ve koyu renkli olmaktadır. Erkeklerdeki bu durum eski yöntemler bağlamında bir dezavantaj iken epilasyon yöntemlerinden biri olan buz lazer epilasyon yöntemi için dezavantaj değildir. Ayrıca lazer epilasyon seanslarının her erkek danışanı için aynı sonuç vereceği garanti değildir. Çünkü lazer epilasyon uygulamalarında önemli olan kıl köklerinin kalınlığı ve koyuluğunun ölçütüdür. Erkeklerde lazer epilasyon işlemi, kadınlardaki gibi aynı süreçte ilerliyor. Fakat erkeklerde lazer epilasyon işleminin tamamlanması kadınlara nazaran daha da uzun sürebilmektedir. Erkeğin sarışın ya da esmer olması gibi faktörler yapılmakta olan seansı uzatabilir de kısaltabilir de. Bu durumlarda bakıldığında erkeklerin fiziksel özellikleri, kıl yoğunlukları ve işlem yapılacak olan bölgelerin sayısı; başarıyı etkileyen diğer önemli faktörlerden olmaktadır.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Lazer Epilasyon İşlemi Ortalama Ne Kadar Sürer?

Erkeklerde lazer epilasyon bölgelerine baktığımızda ise genellikle sakal üstü yanak kısımlarını, sırt bölgesini ve enseyi tercih ettiklerini görmekteyiz. Uygulama bağlamında ortalama 4 ile 6 seans sonunda istenilen sonuçları verebilen özellikle buz lazer epilasyon uygulaması, ağrısız ve acısız bir şekilde tamamlanabilmektedir. Lazer epilasyonun acısız ve garantiye yakın sonuçları ile erkekler arasında da oldukça tercih edildiklerini görmekteyiz.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.