Erkeklerde Sakal Üstü Lazer Epilasyon İşlemiGeleneksel yöntemlerin aksine günümüzde istenmeyen tüylerin çözümü için kullanılan en başat yöntemlerden biri olarak lazer epilasyon yöntemi yer almaktadır. Lazer epilasyon işlemi, göz ve kaş (bu bölgeler ve çevreleri) dışında neredeyse hemen her bölgeye uygulanabilen bir epilasyon yöntemi olarak günümüzde popüler olarak tercih edilmektedir. Tabi ki uygulandığı bölge bazında çeşitli farklı süreler ve seans sayıları ortaya çıkabilmektedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyonu İşlemi

Lazer epilasyon işlemi uygulamasını kullanan çoğunlukla kadınlar olmasına rağmen günümüzde erkeklerin de yoğun olarak kullandıklarını görebilmek mümkündür. Bunun nedenlerinden biri olarak estetik görünümüne önem veren erkeklerin ayrıca sağlıklı ve hijyenik bir uygulamayı da tercih etmek istemelerinden kaynaklanmaktadır. Genel olarak bakıldığında erkeklerin kıl yapısının kadınlara göre daha yoğun ve genellikle daha kalın olduğu için erkekler lazer epilasyonu işlemi sırasında kadınlara kıyasla daha ağrılı bir süreç yaşamaktadırlar. Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinde var olan bu ağrı nedeni ile birçok erkek lazer epilasyona daha mesafeli yaklaşmaktadır. Bu sorunu Buz Lazer uygulaması ile çözmek günümüzde artık mümkün olmaktadır. Erkeklerin genellikle sırt, göğüs ve yüz bölgelerinde tercih ettikleri lazer epilasyon yöntemlerinden sizler için sakal üstü bölgesine yer vereceğiz.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Lazer Epilasyonda Ten Rengi Önemli midir?

Erkeklerde Sakal Üstü Lazer Epilasyonu İşlemi

Lazer epilasyon işlemi yaptıran erkeklerin en çok ilgi gösterdiği bölgelerden birisi olarak sakal üstü bölgesini görebilmekteyiz. Erkeklerin elmacık kemiklerinde, özellikle yanaktan göze kadar olan bölgede yer alan şekilsiz ve biçimsiz bir şekilde çıkan istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen erkeklerin sayısı günümüz zamanında bir hayli fazla olmaktadır. erkeklerin beklide en fazla tercih ettikleri bölge olarak sakal üstü bölgesi, daha düzgün ve daha etkili görünmesi bağlamında oldukça önemli bir duruma sahiptir. Bu bağlamda erkeklerin uzman hekimleri tarafından doğru bir şekilde bilgilendirilmeleri gerekmektedir. Doğru bilgiler ışığında erkekler sakal üstü lazer epilasyonu işlemi sonrasında istedikleri sonuca ulaşabileceklerdir. Sakal üstü lazer epilasyon işlemi ortalama 8 seans sürmektedir. Kılın rengi, kalınlığı, yoğunluğu ve cilt rengi de lazer epilasyon seans sayısında etkin bir şekilde rol oynayabilmektedir.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir