Genital Bölgesi Lazer Epilasyon İşlemiGünümüze değin kültürlerde genital bölgenin ya tamamı tüylerden arındırılır ya da ya da hiç bir şekilde müdahale edilmeden kendi haline bırakıldığı bilinmektedir. Bazı kültürlerde ise çeşitli şekillendirme yöntemleri uygulanmaktadır. Bu bölgedeki istenmeyen kıl ve tüylerden tamamen ve kesin olarak kurtulabilmek için ya da şekillendirme amaçlı işlem yapabilmek için kullanılan yöntemlerden bazıları şunlardır;

  • Ağda Uygulamaları
  • Tıraş Uygulamaları
  • İğneli Epilasyon Uygulamaları
  • Lazer Epilasyon Uygulamaları
  • Buz Lazer Epilasyon Uygulamaları

Bu uygulamalardan en konforlu ve acısız olanı Buz Lazer Epilasyonu olarak değerlendirilmektedir. Bu bağlamda uygulanan lazer epilasyonlar hakkında akıllarda çeşitli sorular oluşmaktadır. Bu sorulara genel anlamı itibarı ile bakacak olursak iki başlık altında değerlendirebiliriz.

Genital Bölgesi Lazer Epilasyon İşlemi Ağrılı Mıdır?

Genital bölgede istenmeyen kıllara karşılık uygulanan yöntemlerden ağda, jilet, tüy dökücü kremler gibi yöntemler genital bölgede kıl dönmesi, batık ve renk koyulaşmasına neden olabilmektedir. Bu nedenler ile genital bölge bağlamında lazer epilasyonuna ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Ancak günümüzde birçok kişi lazer epilasyonlar hakkında gerçek bilgiye sahip olamadıkları için kulaktan duyma bilgilerle bu uygulamanın acıtacağı korkusu ile hareketle genital bölgeye lazer epilasyon yaptırmaktan kaçınmaktadırlar.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Lazer Yanığı Geçer Mi?

Lazer uygulamaların acısız işlem ile uygulanabilmesi bazı birtakım teknik araçlarla kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu bağlamda acısız bir işlem olarak uygulayabilmesi için yeni nesil lazer epilasyon cihazı Buz Lazer ™, patentli ICE ™ teknolojisi ile yaklaşık -3 C°’ ye kadar soğutma işlemi yapabilen bir başlık ile uygulanmaktadır. Başta genital bölge olmak üzere tüm vücutta acısız bir epilasyona olanak tanıyor olması ile oldukça kullanışlı ve popüler bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genital Bölgesi Lazer Epilasyon İşlemi Kısırlığa Neden Olur Mu?

Lazer epilasyon işlemlerinde lazer ışınları kıl köklerine kadar iletilmektedir. Kıl kökleri cildin birkaç mm derinliğinde olması nedeni ile lazer ışınları hiçbir iç organa ulaşamamaktadır. Bu bağlamda bakıldığında yumurtalıklara hiçbir zarar vermediğinden dolayı herhangi bir kısırlık sorununa neden olamaz. Ayrıca literatürde lazer epilasyon işlemlerinden kaynaklanan kısırlık oluşturduğuna dair hiçbir bilimsel veri bulunmamaktadır.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.