İğneli Epilasyon İz Kalır mı?Hem erkek hem de kadınların ortak bir sıkıntısı olan istenmeyen vücut kıl ve tüyleri, kimi durum ve hastalıklarda estetik görüntünün bozulmasına neden olabilmektedir. Vücudumuzun ısısının dengede kalmasını sağlayan bu kıllardan kurtulmanın en etkili ve en kolay yolu tahmin edeceğiniz gibi epilasyonlardır. Bu epilasyonlar arasında ise yeni yeni popülerleşmeye başlayan ve epilasyon yöntemleri arasında en kalıcı bir sonucun elde edilebilmesini sağlayan iğneli epilasyon yer almaktadır.

Vücudunuzdaki, esteti görünümünüzü bozan istenmeyen tüy ve kıllardan kalıcı olarak kurtulabilmenizi sağlayan iğneli lazer epilasyon yöntemini yaptırmayı düşünenlerin akıllarında hiç şüphesiz ki bir soru oluşmaktadır. Bu soru da iğneli epilasyon iz kalır mı sorusudur.

İğneli epilasyon tedavisi sonrasında eğer cildiniz ince veya koyu renkli ise cildiniz üzerinde kalıcı iz ya da leke kalmasının ihtimali oldukça fazladır. Bu sebepten dolayı iğneli epilasyon yaptıracak kişilerin açık tenli olması gerekmektedir. Ayrıca iğneli epilasyon kalıcı lekeler bırakabildiği gibi geçici birtakım oluşumlara neden olabilmektedir. Bu oluşumları,

  • Sivilce benzeri beyaz veya kırmızı içi sıvı dolu şişlikler
  • Cilt üzerinde kabuklanmalar
  • Cilt üzerinde kızarıklıklar olarak örnek gösterilebilir.
Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Erkeklerde Göğüs Bölgesi Lazer Epilasyonu İşlemi

 Ancak bu oluşumlardan endişe duyulmaması gerekmektedir. Çünkü bu oluşumlar 1 ile 2 hafta içerisinde kendiliğinden iyileşebilmektedir. Sadece dikkat edilmesi gereken nokta, bu oluşumların hiçbir şekilde oynanmaması gerekmektedir, eğer kaşınma durumu olursa doğal içerikli bir nemlendirici krem sürerek cildinizi rahatlatabilirsiniz.

Profesyonel İğneli Lazer Epilasyon Hizmetimiz

 Birçok insanın ortak bir problemi olan istenmeyen vücut kıl ve tüylerinden sağlıklı, güvenilir ve en kalıcı bir şekilde kurtulmanın en kolay ve en hızlı yolu iğneli epilasyon uygulamasıdır. Eğer siz de vücudunuzda bulunan ve estetik görüntünüzün bozulmasına neden olan vücut tüy ve kıllarından kalıcı olarak kurtulabilmek için profesyonel epilasyon hizmeti arayışına çıktıysanız, firmamızın güler yüzlü müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek epilasyon hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir ve kadromuzda yer alan güzellik uzmanlarımızdan benzersiz epilasyon hizmetimizden uygun fiyat avantajları ile yararlanabilirsiniz.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir