İğneli epilasyon nasıl yapılır?Hem erkek hem de kadınların ortak bir problemi olan istenmeyen vücut kılları, kimi durumlarda vücudumuzun ısısının dengede kalmasını sağlayan bu kıllardan kurtulmanın en etkili yolu hiç şüphesiz ki epilasyonlardır. Bu epilasyonlar arasında ise yeni yeni popülerleşmeye başlayan ve epilasyon yöntemleri arasında en kalıcı bir sonuç sağlayan iğneli epilasyon yer almaktadır.

İğneli Epilasyon Nedir? Nasıl Uygulanır?

İğneli epilasyon, cihazın üzerinde bulunan incecik kılcal bir iğne yardımıyla tüy köklerinin elektrik akımı kullanarak yakılması işlemine dayanmaktadır. İğneli epilasyon tedavisinin cildi uygulanması toplamda 3 adet adımdan oluşmaktadır.  Bu adımlar şunlardır:

  1. İlk olarak güzellik uzmanlarımız tarafından kıl kökleriniz incelenerek sizin için en uygun metot ve seans süresi belirlenir.
  2. Cihazın üzerinde bulunan kılcal iğne yardımı ile kıl köküne elektrik akımı verilir. Ta ki elektrik akımı kıl köküne ulaşana ve kıl kökü yok edilene dek bu işlem devam ettirilir.
  3. Tamamen yanan kıl kökleri medikal bir cımbız yardımıyla çekilerek işlem bu şekilde tüm kıl ve tüyler için devam ettirilir ve işlem tamamlanır.

 Firmamızın kadrosunda bulunan profesyonel güzellik uzmanlarımız tarafından uygulanacak olan iğneli epilasyon uygulamasının daha iyi bir sonuç elde edilebilmesi ve cildinizin daha rahat olabilmesi için yapmanız gereken bir takım maddeler vardır. İşlem sonrasında yapılması gereken maddeler şunlardır:

  • Epilasyon sonrasında bölge üzerinde herhangi bir etkinin oluşmaması için ortalama 24-36 saat boyunca bölgeye hiçbir şekilde su, makyaj malzemeleri ve asit içerikli kremler ile temas ettirilmemelidir.
  • Eğer iğneli epilasyon işlemi yüzünüzü uygulandıysa, yüzünüzü temizlerken ne sıcak ne de soğuk bir su tercih etmeli ve yüzünü kurularken de yumuşak bir havlu tercih etmelisiniz.
  • İğneli epilasyon sonrasında üzerinde kızarıklık oluşmaması için o bölge güneş ile hiçbir şekilde temas ettirilmemeli aynı zamanda güneşten korusun diye de cildin üzerine güneş kremi sürülmemelidir.
Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Bakırköy Lazer Epilasyon

 Eğer siz de cildiniz üzerindeki istenmeyen kıllardan kurtulmak için iğneli epilasyon hizmeti arayışına çıktıysanız bizimle iletişime geçebilir ve profesyonel iğneli epilasyon hizmetinden uygun fiyat avantajları ile yararlanabilirsiniz.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir