İğneli Epilasyon Zararları Nelerdir?Koltuk altı, bikini bölgesi, genital bölge, kollar, bacaklar, göğüs gibi birçok vücudunuzun bölgesinde estetik görünümünüzü bozabilecek birçok tüy ve kıl bulunmaktadır. Vücudunuz üzerinde bulunan bu istenmeyen kıl ve tüylerden kalıcı olarak kurtulabilmenizi sağlayan işlemler arasında ise yeni yeni ortaya çıkmış ve epilasyon çeşitleri arasında en kalıcı sonuç veren işlemlerden biri olan iğneli epilasyon yer almaktadır. Ancak bilmeniz gereken birkaç iğneli epilasyon dezavantajları bulunmaktadır.

İğneli Epilasyon Dezavantajları Nelerdir?

Güzellik uzmanlarımız tarafından uygulanan iğneli epilasyonun bilmeniz gereken bir takım dezavantajları bulunmaktadır. İğneli epilasyon dezavantajları şunlardır:

– İğneli epilasyonda tüyler teker teker yok edildiği için epilasyon işlemi oldukça uzun sürmektedir.

– İğneli epilasyon doğru bir şekilde ya da uzmanlar tarafından yapılmaması durumunda cildiniz üzerinde kalıcı izlerin oluşmasına neden olabilir.

– İşlem sonrasında herhangi bir morar olması durumunda mutlaka morarma önleyici bir krem kullanılmalıdır. Aksi bir durumda cildiniz üzerindeki morarma büyüyebilir ve istenmeyen sonuçların doğmasına sebep olabilir.

– Epilasyon çeşitleri arasında en fazla acıya neden olan bir epilasyon işlemidir.

– Uygulama sonrasında cilt üzerinde bir takım beyaz sivilceye benzer noktalar oluşabilmektedir. Ancak bu sivilce benzeri noktalar hiçbir şekilde sıkılmamalı ve kendi kendine iyileşmesi beklenmelidir.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Lazer Epilasyon Cihazları Nelerdir?

– İğneli epilasyonun iğnesinin ucu derinin altına kadar indiği için iğnenin temiz ve hijyenik olması çok önemlidir. Bu kurala uygun olmayan iğneler kullanılması durumunda ise cildiniz mikrop kaparak geri dönülemez sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Profesyonel İğneli Epilasyon Hizmetimiz

Kadın ve erkeklerin ortak bir problemi olan istenmeyen vücut kıl ve tüylerinden sağlıklı ve en kalıcı bir şekilde kurtulmanın en kolay ve en hızlı yolu iğneli epilasyon yöntemidir. Eğer siz de vücudunuzda bulunan ve estetik görüntünüzün bozulmasına neden olan vücut tüy ve kıllarından kalıcı olarak kurtulabilmek için profesyonel epilasyon hizmeti arayışına çıktıysanız, firmamızın güler yüzlü müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir ve kadromuzda yer alan güzellik uzmanlarımızdan benzersiz epilasyon hizmetimizden uygun fiyat avantajları ile yararlanabilirsiniz.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.