İstanbul Lazer EpilasyonGünümüzde istenmeyen vücut tüyleri ve kıllarından kurtulmanın en kolay ve en güvenilir yöntemi hiç şüphesiz ki İstanbul lazer epilasyon yöntemidir. Gelişen teknolojinin bize sunduğu en son nimetlerden biri olan lazer epilasyon, kıl ve tüy köklerini kalıcı bir şekilde yok ederek tamamen kurtulabilmenizi sağlar. Ayrıca cihazın içerisinde bulunan lazer ışınları, kıl üzerinde bulunan pigmenti tarafından emilir ve zamanla kıl köklerini tahrip ederek yok edilmesine yardımcı olur.

İstanbul Lazer Epilasyondan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul lazer epilasyon uygulaması vücudunuzdaki istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulabilmeniz için yapılan, teknolojinin en büyük ürünlerinden birisidir. Ancak lazer epilasyonlarında dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar şunlardır:

  • Epilasyon sonrasında cildiniz üzerinde kızarıklık meydana gelip cilde zarar vermemeniz için özellikle ilk hafta boyunca güneş ile temas etmemelisiniz.
  • Lazer epilasyon uygulamasından sonra, her insanın cildi farklılık gösterdiği için, cildinizin üzerinde kızarıklık, kabuklanmalar ve şişmeler meydana gelebilmektedir. Ancak korkmamanız gereken türden bir kızarıklık, kabuklanma ve şişmelerdir bunlar. Bununla beraber  bu kızarıklık ve şişmelerin daha hızlı iyileşmesi ve kurtulabilmeniz için nemlendirici ya da tedavi edici kremler kullanabilirsiniz.
  • Lazer epilasyon işleminden sonra epilasyon yapılan bölgenin kuru kalıp cilde zarar vermemesi için o bölgeyi sürekli olarak nemlendirici ile rahatlatmanız gerekmektedir.
  • Epilasyon tedavisinin hemen ardından cildiniz üzerinde bir takım kıl ve tüyler bulunabilmektedir. Ancak korkmamanız ve dökülmesi için ekstradan işlemler yapmamanız gerekmektedir.
  • Tedaviden sonra cildinizin zarar görmemesi için cildinizi tahriş edebilecek ya da cildinizde alerji oluşturabilecek maddelerden uzak durmalısınız.
  • En son olarak da lazer epilasyon uygulamalarının seans aralıkları ortalama 20 ile 25 gün aralığında olduğu için ve daha etkili bir sonuç için süreyi ne erkene almalı ne de geciktirmemelisiniz.
Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Alexandrite Lazer Epilasyon

Eğer siz de İstanbul’da yaşıyor ve İstanbul lazer epilasyon hizmeti arayışına çıktıysanız bizim ile iletişime geçebilir ve profesyonel bu hizmetten uygun fiyat avantajları ile doyasıya yararlanabilirsiniz.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.