Kimler lazer epilasyon yaptırabilir?Vücudumuzu aşırı soğuğa karşı bariyer görevi gören vücut kıl ve tüyleri, estetik görünüm açısından hoş bir görüntüye yol açmadıkları için birçok insan tarafından geçici veya kalıcı yöntemler ile istenmeyen tüy ve kıllar alınmaktadır. Birçok insan tarafından sıklıkla kullanılan kalıcı epilasyon yöntemleri arasında ise ilk sırada lazer epilasyon tedavisi yer almaktadır. Bu epilasyon yöntemi sayesinde geleneksel epilasyon yöntemleri gibi en ufak bir acıya neden olmaması en çok tercih edilen yöntem olmasını sağlamıştır.

Lazer Epilasyonu Kimler Yaptırabilir?

Lazer epilasyon, hem erkek hem de kadınların ortak bir problemi olan istenmeyen vücut kıl ve tüylerinden kurtulmak isteyenlerin ilk olarak tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Lazer epilasyon cihazları, diğer geleneksel cihazlara karşın daha gelişmiş ve daha yenilikçi teknolojiler sunduğu için hemen hemen herkes tarafından güvenle ve sağlıkla yaptırılabilmektedir. Ancak bazı durumlara ve hastalıklara sahip kişilerin lazer epilasyon tedavisine girmelerinde sakıncalar olabilir. Lazer epilasyon yaptıramayacak kişiler şu şekilde sıralanabilir:

· Beyaz renkte kıl ve tüylere sahip kişiler
· Kemoterapi tedavisi gören kişiler
· Hamileler ve hamilelikten yeni çıkmış kişiler
· Hassas deriye sahip olan kişiler
· 18 yaşın altındaki kişiler
· Vitiligo, sedef, egzama gibi deri hastalıklarına sahip olan kişiler
· Bronzlaşmadan çıkmış ya da vücudunda yanık izleri olan kişiler
· Akne tedavisi için ilaç kullanan kişiler

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Lazer Epilasyondan Sonra Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Yukarıda belirtilen hastalık ve durumlara sahip olan kişilerin lazer epilasyon tedavisi öncesinde mutlaka doktorlarına danışmalı ve doktorunun önerisine göre hareket etmelilerdir.

Profesyonel Lazer Epilasyon Hizmetimiz

Hem erkek hem de kadın bireylerin ortak bir problemi olan istenmeyen vücut kıl ve tüylerinden sağlıklı ve güvenli bir şekilde kalıcı olarak kurtulmanın en iyi yolu lazer epilasyon yöntemidir. Eğer siz de estetik görünümünüzü bozan istenmeyen vücut tüy ve kıllarından kalıcı olarak kurtulabilmek için epilasyon arayışına çıktıysanız hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilir ve firmamızın kadrosunda yer alan profesyonel güzellik uzmanlarımızdan benzersiz lazer epilasyon hizmetini uygun fiyat avantajları ile  yararlanabilirsiniz.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir