Koltuk Altı Bölgesi Lazer EpilasyonGenel itibarı ile lazer epilasyon işleminde temel amaç, tüyü değil, kıl kökünü yok etmektir. Lazer ışınlarının kıl köküne direkt olarak uygulanması ile tüyün gelişimini sağlamakta olan kök hücrenin fonksiyonu kasıtlı olarak bozulur. Bu şekilde istenmeyen tüylerin tekrar cilt yüzeyinde belirmesi engellenmiş olmaktadır.

Kol ve Koltuk Altı Bölgesine Uygulanan Lazer Epilasyon İşlemi

Koltuk altı lazer epilasyon işlemi, kıl köklerine uygulanan lazer ışıkları aracılığı ile kıl köklerinin yakılması ve kesin bir şekilde yok edilmesi amacı ile uygulanan günümün popüler bir işlemi olarak değerlendirilmektedir. Lazer epilasyon işlemi artık çok daha fazla tercih edilmektedir. Vücuttaki istenmeyen tüylerden kesin olarak kurtarabilen bir yöntem olarak oldukça tercih edilmektedir. Kısa yoldan ve zahmetsizce kesin çözüm sunabilen lazer epilasyon işlemi, vücudun çeşitli bölgeleri için farklı cihazlar ile kullanılabilmektedir.

Lazer epilasyon işlemi için kullanılan cihazların hepsi ayrı bir ışın vermektedir. Verdikleri ışın ve bu ışının çeşidine göre farklı isimler ile tanımlanmaktadır. Lazer epilasyon işlemi yapılırken en fazla tercih edilenler şunlar olmaktadır;

  • Alexandrite Lazer
  • Diode Lazer
  • Nd: Yag Lazer
  • IPL

Koltuk altı bölgesine uygulanan lazer epilasyon işlemi vücudun diğer bölgelerine oranla daha çabuk sonuç verebilmektedir. Bölgede yer alan kılın türü, cilt rengi, cilt tipi ve kıl yoğunluğu da bu hususta önemli bir detay olmaktadır. Örneğin; koyu cilt rengine sahip olan kişiler lazer epilasyon işleminde biraz daha uzun işlem yaptırmak zorunda kalabilmektedirler. Cilt rengi açık olan kişilerde lazer epilasyon işlemi süresi biraz daha kısa zamanda tamamlanabilmektedir. Genel olarak değerlendirildiğinde koltuk altı lazer epilasyon işlemi ortalama 6 ile 8 seans arası sürebilmektedir. Bu süreçte kullanılan cihaz önemli bir husus olmaktadır. Bu bağlamda cihazın verdiği ışına göre seans süresi değişebilmektedir. Ayrıca bölgede bulunan kılın rengi de önemlidir. Koltuk altında bulunan kıllar koyu renkli bir görünüme sahip ise ışık kıl köklerini daha kolay görebilir ve bu sayede sonuç daha kısa sürede alınabilir.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Lazer Epilasyon İşleminde Güneş Koruyucunun Önemi

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.