Lazer Epilasyon

Vücudumuzun ısıl dengesini sağlayan vücut tüylerimiz ve kıllarımız bazı durumlarda estetik açısından görünümü bozduğu için bir takım görünüm bozulmalarına neden olabilmektedir. Vücudunda bulunan istenmeyen tüy ve kıllardan kalıcı geçici olarak kurtulabilmek için insanlar, birçok yönteme başvurmaktadır. Bu yöntemler arasında ise ilk sırada lazer epilasyon uygulamaları gelmektedir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Günümüz teknolojinin bizlere sunduğu en büyük nimetlerinden birisi hiç şüphesiz ki lazer epilasyonlardır. Teknolojinin sunduğu bu yöntem ile cihaz içerisinden çıkan lazer ışınları, kıl ve tüy köklerinin son derece sağlıklı ve kalıcı yok edilmesini sağlar. Cihaz içerisinden çıkan lazer ışınları, kıl üzerindeki melanin pigmenti tarafından emilerek kıl kökünde yoğun bir ısı oluşturur ve zamanla kıl kökünü tahrip ederek yok edilmesini sağlar.

Lazer Epilasyonları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 Vücudumuzda bulunan istenmeyen kıl ve tüylerden kalıcı olarak kurtulmamızı sağlayan lazer epilasyonu işlemleri bilinçsiz bir şekilde kullanıldığında bir takım hasarlara neden olabileceği için uzman kişiler tarafından yaptırılmalı ve seans öncesi-sonrasında bir takım hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Lazer epilasyon seanslarından önce ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Seans sonrasından 48 saat boyunca bölgeyi tıraş etmemelisiniz.
  • Seanstan sonra 24 saat boyunca soğuk veya sıcak su temasında bulundurmayın.
  • Yüz epilasyon uygulamalarından sonra 48 saat boyunca makyaj yapılmamalıdır.
  • Lazer epilasyonlarından önce bölge titizlikle tıraş edilmeli ve bir kese yardımıyla temizlenmelidir.
  • En son olarak da lazer epilasyon uygulaması cilt sağlığınız ve daha iyi bir sonuç elde edebilmeniz için uzman hekimler kontrolünde yaptırmanız gerekmektedir.

Lazer Epilasyonu Hizmetimiz

Vücudunuzda bulunan istenmeyen tüy ve kıllardan kalıcı olarak ve tamamen sağlıklı bir şekilde kurtulmanıza olanak sağlayan lazer epilasyon hizmetimizi, firmamız bünyesinde çalışan profesyonel güzellik uzmanlarımız tarafından titizlikten ödün dahi vermeden siz değerli müşterilerimiz için sağlamaktadırlar. Eğer siz de profesyonel lazer epilasyon hizmeti arayışına çıktıysanız hızlı bir şekilde güler yüzlü müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir ve benzersiz bu hizmetten uygun fiyat avantajları ile doyasıya yararlanabilirsiniz.

Hemen Paylaş