Lazer Epilasyon Ağrılı Bir İşlem Midir?İstenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen kadın ve erkeklerin son dönemlerde başvurduğu epilasyon işlemi yöntemlerinden biri olan lazer epilasyon işlemi oldukça popüler bir işlemdir. Özellikle lazer epilasyon işlemi yaptırmak isteyen kişiler için lazer epilasyon uygulamasından bahsetmek gerekmektedir. Lazer epilasyon işleminde, vücutta bulunan istenmeyen kıl köküne lazer ışını gönderilir. Kıl kökünde bulunan melanin pigmentleri bu enerjiyi kendilerine çekerek soğururlar. Lazer ışını ısı yayan bir ışın olduğundan dolayı kıl köklerini ısı ile tahrip etmektedir. Böylelikle yok edilen kıl köklerinden yeniden kıl çıkması engellenmiş olmaktadır.

Lazer Epilasyon Uygulaması Acı Verir Mi?

Lazer epilasyon işlemi uzmanlık gerektiren ciddi bir işlemdir. Lazer epilasyon işlemi ağrılı bir işlem midir gibi sorular ortaya çıkmaktadır. Lazer epilasyon işlemi genel itibari ile ağrılı bir işlem değildir. Ama bazı uyulması gereken hususlara uyulmadığı takdirde ağrı ve yanma gibi olumsuz durumlar yaşanabilmektedir. Bu bağlamda lazer epilasyon işleminde ağrılı bir süreç yaşamamak için uyulması ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar şunlardır:

· Öncelikle lazer epilasyon işlemi yaptıracak kliniği veya hastaneyi doğru bir şekilde belirlemek gerekmektedir. Merdiven altı sahte kliniklerden uzak durulması gerekmektedir. Alanında uzman olmayan kişilerin uygulamaları vücuda oldukça zarar verebileceği gibi yan etkilerini bir ömür boyu taşımak da olası bir sonuçtur.
· Daha sonra alanında uzman hekimler tarafından belirtilen lazer epilasyon öncesi ve sonrası uygulamaları dikkatlice dinleyip uygulamanız gerekmektedir. Bu hususta dikkatli olmak gerekmektedir.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

· Lazer epilasyonu işleminin uygulanacağı bölgelere uygun olarak belirlenen lazer cihazlarının bazıları yanma hissi verebilmektedir. Özellikle hassas bölgeler için yanma durumlarının oluşmaması için lazer cihazların soğutma aparatları ile birlikte kullanılmasına önem verilmelidir. Bu konuda bilgi sahibi olmanız sizin için yararlı olacaktır.

· Lazer epilasyon işlemi sonrasında güneşin zararlı ışınlarından korunmak için hekiminizin uygun gördüğü kremleri mutlaka düzenli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Kış aylarında dahi olsa kremleri kullanmanız sağlığınız açısından önemlidir.
Tüm bu hususlara uyulduktan sonra elbette herhangi bir acı veya ağrı sorunu yaşanmayacaktır.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir