Lazer Epilasyon İşlemi Ortalama Ne Kadar Sürer?Günümüzde lazer epilasyon işlemi, özellikle bakıldığında son 20 yılın en çok başvurulan estetik prosedürü olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok avantajının yanında lazer epilasyon işleminin neden olduğu ağrı da maalesef hastalar için hep bir sorun olmuştur. Bu istenmeyen ve can yakan soruna bir çözüm olarak hava soğutma, gaz soğutma gibi yöntemler kullanılmaktadır. Ancak bu yöntemlerin kullanılması da lazer epilasyon ağrısını tamamı ile ortadan kaldıramamıştır. Özellikle koyu renkli cilt tiplerine sahip kişilerde, genital bölge gibi kalın kıllara sahip bölgelerde ve erkek sırtı gibi derin yerleşimli kıllar bağlamında lazer epilasyon işleminin uygulanması oldukça fazla ağrılı olmaktadır.

Son yılların gözde lazer epilasyon yöntemi olarak bilinen Buz Lazer, ağrısız ve konforlu bir lazer epilasyon işlemi için gerekli olan tüm detayların düşünüldüğü bir sistem olmaktadır. Kullandığı patentli teknolojiler yardımı ile etkili, kalıcı, ağrısız ve yan etkisiz bir lazer epilasyon işlemi sunabilmektedir. Özellikle tüm seans boyunca buz gibi soğuk olmaya devam eden tedavi başlığı sayesinde cildi serin tutuyor ve üst seviyede hasta konforu sağlanmış oluyor. Bu bağlamda değerlendirildiğinde lazer epilasyon işleminin en etkili ve kalıcı olması, seansların güvenli ve konforlu bir şekilde geçmesi için BuzLazergünümüzün en ideal yöntemi olarak piyasada yerini almıştır.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Alexandrite Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon İşlemlerinin Ortalama Süresi

Lazer epilasyon işlemi ortalama ne kadar sürer sorusuna faklı cevaplar verilmektedir. Bunun nedenlerinden biri olarak bakıldığında lazer epilasyon işlemleri, uygulanan bölgedeki kılların renklerine, cilt yapısına ve cilt rengine göre farklı zaman aralıkları bağlamında uygulanmakta olduğunu görebilmekteyiz. Genel bağlamında bakıldığında seans süreleri, uygulama yapılacak bölgenin genişliğine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Dudak üstüne yapılan lazer epilasyon işlemi saniyeler sürerken tüm yüz için bu süre yaklaşık olarak 10 dakika sürmektedir. İki bacak için yaklaşık olarak 1 buçuk saat sürerken koltuk altı ve bikini bölgesi için yaklaşık 15 dakika, erkek sırtı için ise ortalama 40 dakika kadar sürebilmektedir. Bu bağlamda uygulama aralıkları da aynı faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermekte olup seans aralıkları genellikle 1 buçuk ay civarında sürmektedir.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.