Lazer Epilasyon İşlemi Seansları Ne Kadar Sürmektedir?Lazer epilasyonu uygulanan bölgeler ve bu bölgelere göre farklılık gösteren seans süreleri şöyledir:

  • Yüz Bölgesi Epilasyonu: Yeni teknoloji lazer cihazları ile acısız ve ağrısız şekilde genellikle 4 ile 5 seans sonunda istenmeyen tüylerden tamamı ile kurtulmak mümkün olmaktadır. Bu bağlamda erkekler de özellikle sakallardan kurtulmak amacı ile yüz epilasyonu işlemini yaptırmayı tercih etmektedirler.
  • Koltuk Altı Bölgesi Epilasyonu: Koltuk altı bölgesi daha hassas bir deri cildine sahip olduğundan dolayı bu bölgeye uygulama yapılacak olan lazer cihazının çok iyi seçilmesi gerekmektedir. Kişiden kişiye değişiklik göstermesi bağlamı itibari ile genel olarak 4 ile 5 seans aralığında epilasyon işlemi sürmektedir.
  • Genital Bölgesi Epilasyonu: Günümüz teknoloji çağında teknolojik imkanlara sahip lazer cihazları ile bu işlem gerçekleştirilebilmektedir. Bu bağlamda bakıldığında özellikle üst bölgede daha iyi sonuç alınabilmektedir. Bu bölgede oluşan yanma ve kızarma gibi durumlar lazer epilasyon yöntemi ile artık ortadan kalkmıştır. Genel itibari ile bakıldığında ise değişiklik göstermesi göz önünde tutularak ortalama 7 ile 10 seans aralığında epilasyon işleminin sürdüğünü söylemek mümkün olmaktadır.
  • Sırt Bölgesi Epilasyonu: Günümüz dünyasında sırt bölgesindeki istenmeyen tüyler hoş görülmediği için erkekler özellikle son yıllarda sırt bölgesi epilasyonuna ilgi göstermektedirler. Ortalama 7 seans sonunda sırt bölgesindeki istenmeyen tüylerden acısız ve ağrısız bir şekilde kurtulabilmek mümkün olmaktadır.
  • Bacak Bölgesi Epilasyonu: Bacak bölgesi epilasyon işlemi genel itibari ile bakıldığında uzun sürebilmektedir. Fakat gelişen ve ilerleyen teknoloji sayesinde seans sürelerine bakıldığında 2 saatten 15-20 dakikaya kadar düştüğü görülebilmektedir. Bu sayede bacak bölgesine yapılan lazer epilasyon işlemi ortalama 4 ile 5 seans aralığında sürmekte olup istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulabilmek mümkün olabilmektedir.
  • Göğüs Bölgesi Epilasyonu: Erkeklerin aynı sırt bölgesi gibi son yıllarda yoğunlukla başvurdukları bir bölgedir. Genel olarak 5 ile 7 seansta istenmeyen tüylerden kurtulabilmek mümkün olmaktadır.
  • Kol Bölgesi Epilasyonu: Daha çok bayanların tercih ettiği bölgelerden olan kol bölgesi, gelişmiş teknoloji sayesinde bayanların hayal ettikleri şekilde sonuçlandırılmaktadır. Ortalama 3-4 seansta kesin çözüm sunulabilmektedir.
Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Erkeklerde Lazer Epilasyon İşlemi Fiyatları

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir