Lazer Epilasyon İşlemi Sonrası Bepanthane ve Medicasol Krem KullanımıLazer epilasyon işlemi, işlem sonrasında kişilerin vücutlarında hassasiyet durumları oluşturduğu için, lazer epilasyon işlemi sonrasında mutlaka nemlendirici görevi üstlenen birtakım kremlerin kullanılması gerekmektedir. Uzman hekimlerin de bu konu hakkında bazı önerileri olacağı gibi sizler için iki farklı krem örneği vereceğiz. Lazer epilasyon işlemi sonrasında Bepanthen ve Madecassol kremlerinin kullanılması şu şekilde bir önem teşkil etmektedir:

  • Madecassol Krem: Bu krem 1. ve 2. derece cilt yanıklarında kullanılan özel bir kremdir. Özellikle lazer epilasyon işlemi sonrası vücutta oluşan cilt yanıklarında veya lazer epilasyon işlemi sonrasında ciltte oluşabilecek bazı hasarları iyileştirmek amacı ile kullanılmaktadır. Madecassol krem aynı zamanda bu özelliği ile cildi onarır ve yanıkların iyileşmesini de hızlandırır. Bu nedenle lazer epilasyon işlemi sonrasında oluşabilecek hafif yanıkların tedavisinde madecassol kremler günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. 
  • Bepanthol Krem: Bu krem yoğun bir nemlendirici olması nedeni ile cilde yoğun nem verme özelliği bağlamında önemle tercih edebileceğiniz ürünlerden biri olmaktadır. Söz konusu lazer epilasyon işlemi sonrasında ciltte oluşabilecek herhangi bir sorun karşısında tedbir amaçlı kullanılabilecek ve bu oranda başarıya ulaştırabilecek bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Lazer epilasyon işlemi sonrasında vücudun kaybettiği nem oranını ve dengesini de Bepanthol krem kullanarak gerekli bir seviyeye kadar sağlayabilirsiniz.
Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Erkek Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Estetik bir görümün sağlayabilmek amacı ile yapılan lazer epilasyon işlemi, tek başına başarıya ulaşmada maalesef ki yetersiz kalabilmektedir. Çünkü işlem sonrasında vücutta oluşabilecek bazı görsel sorunları giderebilmek bağlamında nemlendirici kremlerin kullanılması gerekmektedir. Ayrıca güneşin zararlı ışınlarından korunmak bağlamında da bu kremlerin kullanılması tavsiye edilmekte olup çoğu hastalar tarafından da kullanılmaktadır. Yani estetik bir görünüm için gerekli olan uygulamalardan biri lazer epilasyon işlemi ise, diğer bir gereklilik de doğru ve kaliteli bir nemlendirici krem kullanılması olmaktadır. Bu bağlamda özellikle lazer epilasyon işlemi sonrasında Bepanthen ve Madecassol kremlerinin kullanılması vücudun sağlığı açısından oldukça önemli ve gerekli görülmektedir.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.