Lazer Epilasyon İşlemi Zararlı Mıdır?Geçmişte uygulanan işlemlere oranla daha kesin ve acısız bir işlem olarak kullanılan lazer epilasyon işlemi, günümüzde uzmanlar tarafından sıklıkla uygulanabilmektedir. Gittikçe artan lazer epilsyon işleminin yararlı yanlarının dışında zararlı yanlarının da olup olmadığına bakacağız.

Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

Gün geçtikçe artan lazer epilasyon işleminin uygulanıyor olması akıllarda başka sorularda oluşturmaktadır. Bu sorulardan en önemli olanı lazer epilasyon işlemi zararlı mıdır sorusu olmaktadır. Lazer epilasyon işlemi genel itibari ile acısız ve zararsız bir işlem olmaktadır. Gereken önlemleri ve tedbirleri aldıktan sonra herhangi bir zararın oluşmasına olanak verilmemektedir. İşlem sonucunda oluşabilecek zararların önüne geçebilmek için alınması gereken ve dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

Öncelikle bazı hastalıklara sahip kişilerin lazer epilasyon işlemlerinden uzak durmaları gerekmektedir. Bu hastalıklara örnek olarak; sara hastaları, beyaz kıllara sahip olan kişiler, cilt hastalığı geçirenler, ciddi kronik hastalığa sahip olanlar, hamileler, kemoterapi alanla kişiler ve kanser hastalarını verebiliriz.

Daha sonra internetten ve çeşitli sağlık kurumlarından lazer epilasyon uygulamaları ile ilgili gereken bilgileri edinmelisiniz. Daha sonra güvenilir kliniklere veya sağlık kurumlarında gidip alanında uzman hekimler ve yardımcıları tarafından lazer epilasyon işlemi uygulanmalıdır. Fiyat konusunda daha uygun olan merdiven altı kliniklerden sağlığınız için uzak durmanız gerekmektedir.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Q Switched Nd-Yag Lazerle Tüy Sarartma

Herhangi bir hastalığınız veyahut işlemi etkileyebilecek olumsuz bir durum var ise hekiminize anlatmanız gerekmektedir. Hekiminizin uygun görmediği takdirde lazer epilasyon işleminden uzak durmanız sağlığınız açısından en doğrusu olacaktır.

Lazer epilasyonu işlemi öncesi ve sonrasında yapılması gereken işlemleri uygulamanız gerekmektedir. Size bu işlemler hakkında bilgileri hekimleriniz ayrıntılı olarak verecektir.

İnternet üzerinden gelişigüzel denk geldiğiniz lazer epilasyonu işlemi ile ilgili bilgileri dikkate almamanız gerekmektedir. Doğru ve net bilgileri alanında uzman kişiler tarafından edinmeye özen göstermelisiniz.

Tüm bu hususlara dikkat edilip uyulduktan sonra lazer epilasyon işlemi sonrası için herhangi bir olumsuz sonuç ile karşılaşmanızın önüne geçmiş olacaksınızdır. Unutmayın ki önlem almadığınız her işin sonucu zararlı olacaktır.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.