Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?Lazer epilasyon yöntemi, vücudun hemen hemen her bölgesinde istenmeyen tüylerden kurtulmak için son derece güvenilir ve sonuçları bakımından kalıcı bir işlemdir. Tedavi esnasında yapılan işlemlerden biri olarak kıl köklerine ışık enerjisi gönderilerek tahrip edilir. Bu sayede ağda ve tıraş ile uğraşarak boşuna zaman harcamadan size sadece hayatınızın konforunu arttırmak kalır. Lazer epilasyon işlemini yaptırmak isteyen kişiler öncelikle sağlıklı ve başarılı bir hizmet edinebilmek için mutlaka uzman kişilere başvuru işlemini yapmalıdırlar. Başvuru işlemi yapıldıktan sonrası için de epilasyon işleminin daha faydalı sonuçlarını alabilmek için de uyulması gereken birtakım hususlara uyulması gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

İnsan sağlığı açısından oldukça önemli bir konumda olan estetik görünüm için tercih edilen lazer epilasyon uygulamalarına başlamadan önce dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. İşte dikkat edilmesi gereken önemli noktalar:

İlk başta lazer epilasyon yöntemini kesinlikle sağlıklı, kaliteli ve güvenilir salonlarda yaptırmak en hassas konular arasında yerini almaktadır. İnsan sağlığına asla zarar vermediği kanıtlanan lazer epilasyon işlemi mutlaka doğru aletle ve doğru şekilde uygulanması son derece önemli bir husustur.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Buz Lazer Epilasyonu Nedir? Nasıl Uygulanır?

Daha sonra işlemden 1 ay öncesine kadar lazer epilasyon işleminin uygulanacağı bölgeye asla ağda, cımbız, epilatör gibi uygulamalar yapılmamalı, kıl köklerine etki eden her türlü işlemden kaçınılmalıdır.

Seanstan 3 gün öncesinden mutlaka lazer uygulanacak bölgelerin tıraş edilmesi gerekmektedir. Ayrıca vücudun kese yapılması da gerekli görülmektedir.

Epilasyon yöntemlerinde genellikle en çok koyu renkli tüylerden etkili sonuç alındığı için bu nedenle tüy sarartıcı ürünlerin kullanılmasından uzak durulması gerekmektedir.

Lazer epilasyon işlemini yaptıracağınız süre zarfında özellikle güneş ışınlarından kaçınmalısınız. Aksi takdirde güneş ışınlarından kaynaklı olarak vücudunuzda leke ve çeşitli izler oluşabilir. Epilasyon işlemi için genellikle en uygun mevsim kış ayları olmaktadır. Bu bağlamda güneş, solaryum ve bronzlaşma işlemlerinden gerektiğince uzak durmak gerekmektedir.

Ayrıca hamileler, çocuklar ve pıhtılaşma sorunu yaşayan hastalar için epilasyon işlemi oldukça sakıncalıdır. Bu nedenden dolayı epilasyon işlemi öncesi mutlaka doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.