Lazer Epilasyon Riskleri / Yan Etkileri Nelerdir? Zararlı mı?Vücutlarımızı saran kıl ve tüylerimiz her ne kadar vücudumuzun ısıl dengesini korumada büyük bir role sahip olsalar da, bazı durumlarda estetik olmayan bir takım görünümlere neden olabilmektedir. Özellikle bu bölgeler,

  • Koltuk Altı
  • Bikini Bölgeleri
  • Kollar ve Bacaklar

Kişinin yukarıda belirtilen bölgelerindeki istenmeyen kıl ve tüylerden kalıcı ya da geçici olarak kurtulabilmesini sağlayan yöntemler arasında ilk sırada lazer epilasyonu yer almaktadır. Kişinin istenmeyen vücut tüy ve kıllarına karşı uygulayabileceği lazer epilasyon tedavisi ile kişinin cilt yapısına uygun tedavi dozu ve seans süresi belirlendikten sonra kalıcı olarak istenmeyen kıllarınızdan kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Yan Etkileri Nelerdir?

ücudunuzdaki istenmeyen kıl ve tüylerden kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayan lazer epilasyon tedavisinin uygun olmayan koşullarda ya da bilinçsizce yapılması durumunda bir takım yan etkilere neden olabilmektedir. Lazer epilasyon yan etkilerinin yanı sıra cilde uygun dozun kullanılmaması da birçok yan etkinin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu yan etkileri sıralamamız gerekirse,
– Bilinçsizce yapılan yüksek enerji dozları, cilt üzerinde su kabarcıkları oluşturabilir.
– Yüz bölgesinde epilasyon yapılacaksa uçuk oluşumuna neden olabilir.
– Tedavi sonrasında hiperpigmentasyon yani cilt kararması görülebilir.
– Lazer epilasyon cihazları ısıyı kullanarak tedavi uyguladığı için cilt üzerinde bir takım yanıklara neden olabilir.
– Tedavi süresinde karartılmış gözlük kullanılmazsa bir takım göz yaralanmalarına hatta körlüğe bile neden olabilir.
– Hassas ciltlerde morarmalar ve uygulanan bölgenin çevresinde kabuklanmalar görülebilir.
– Uygulanan bölgede karıncalanma veya uyuşma görülebilir.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Lazer Epilasyon İşlemi Kaç Seans Sürmektedir?

Eğer yukarıdaki yan etkilere maruz kalmadan, profesyonel epilasyon hizmetinden yararlanmak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz.

Profesyonel Lazer Epilasyon Hizmeti

Hem erkek hem de bayanların ortak problemi olan istenmeyen vücut tüyleri ve kıllardan firmamız bünyesinde bulunan en son kalitedeki lazer epilasyon cihazlarımız ile kalıcı olarak ve olası lazer epilasyon yan etkilerine maruz kalmadan kurtulabilmenizi sağlıyoruz. Eğer siz de vücudunuzda bulunan ve estetik görünüm açıdan kötü duran istenmeyen kıl ve tüylerden kurtulmak istiyorsanız hızlıca bizimle iletişime geçebilir ve uygun fiyat avantajları ile güzellik uzmanlarımız tarafından uygulanan bu profesyonel hizmetten yararlanabilirsiniz.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.