Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Ne Kadar Olmalı?İstenmeyen vücut kıl ve tüyleri hem erkek hem de kadınların en büyük ortak problemlerinden bir tanesidir. Bunun temel nedeni ise vücut kıl ve tüylerinin estetik açısından kötü görüntülere yol açmasıdır. Durum böyle olunca da birçok insan vücudundaki bu kıl ve tüylerden kalıcı veya geçici olmak üzere birçok yönteme başvurmaktadırlar. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilen ve kalıcı bir sonuç elde edebileceğiniz lazer epilasyon yöntemidir.

Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Ne Kadar?

Günümüzde birçok insan tarafından sıklıkla tercih edilen lazer epilasyon için bakıldığında en önemli konu lazer epilasyon süresince seans aralıkları ne kadar olacağıdır. Bunun kesin olarak belirlenmesi için ilk önce kişinin kıl ve cilt yapısına en uygun dalga boyu ve kullanılacak olan cihazın belirlenmesi gerekmektedir. Ancak ortalama bir seans süresi verilmesi gerekirse normal bir kişinin epilasyon işlemleri 6 ile 8 seans civarında tamamlanmaktadır. Ayrıca seans aralıkları, her bir kişinin farklı cilt ve kıl yapısına sahip olmasından dolayı kesin olarak seans aralığı zamanı verilememektedir.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Lazer Epilasyon Seans Sayısını Belirleyen Faktörler

Ortalama 6 ile 8 seans arasında tedavisi tamamlanan lazer epilasyon hizmetinde seans sayısını belirleyen birkaç faktör bulunmaktadır. Bu faktörler şu şekilde sıralanabilir:

  • Kıl ve cilt rengi
  • Kılların yeniden uzama süresi
  • Kıl yoğunluğu, kalınlığı ve köklerinin durumu
  • Uygulamanın yapılacağı bölge
  • Cinsiyet
  • Yaş

Profesyonel Lazer Epilasyon Hizmeti

ücut kıllarınızdan şikayetçi ve onlardan kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız hızlıca bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kadromuzda bulunan profesyonel güzellik uzmanları tedaviden önce sizin için en uygun lazer epilasyon seans aralıkları ve seans sayısını belirler ve size benzersiz epilasyon hizmetini uygun fiyatlarla sağlarlar.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.