Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?Günümüz bağlamında bakıldığında lazer epilasyon işlemi, istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabileceğiniz en yaygın teknoloji olarak karşınıza çıkmaktadır. Vücudunuzun hemen hemen her bölgesi için ayrıca yaptırabileceğiniz lazer epilasyon yöntemi ile günümüz modern döneminde daha bakımlı bir vücuda sahip olurken ayrıca aynı zaman da hayat konforunuzu arttırmanız adına size birtakım büyük faydalar da sağlayabilmektedir. Bu hususta epilasyon öncesi dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat edilmesi kadar epilasyon uygulaması sonrası da dikkat edilmesi gereken hususlara uyulması oldukça önem teşkil etmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Vücutta sıklıkla rastlanan risk ve yan etkilerinin oldukça düşük olması nedeni ile doğrudan orantılı olarak herkes epilasyon işlemine tereddütsüz bir şekilde başvuru yapabiliyor. Bu işlemden faydalanabilmek için mutlaka uzman kişilere başvuru yapmak, istenilen gerekli seanslarla ve seçilen uygun cihazlarla yapılması gerekmektedir. Tüm bu doğrultuda epilasyon işlemine başvuru yapan kişilerin seans sonrası dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmakta olup bu hususlara gereken özenin gösterilmesi gerekmektedir. İşte dikkat edilmesi gereken önemli noktalar:

  • Epilasyon işlemi sonrası özellikle de hassas cilde sahip olan kişilerde ciltte kabarma ve kızarıklık gibi bazı durumlar yaşanabilmektedir. Kişinin cilt yapı özelliğine bağlı olarak bu kızarıklıklar genellikle 1 gün gibi kısa bir sürede kendiliğinden geçebilir. Bu gibi durumlarda hekiminizin tavsiyesi üzerine kremler alınıp kullanılarak cildinizi kısa sürede eski haline kavuşturabilirsiniz.
  • Epilasyon işlemi yapıldıktan hemen sonrası için sıklıkla banyo yapılması önerilmemektedir. Ancak 1 gün sonrası için ılık bir duş almanızda herhangi bir sakınca görülmemektedir.
  • Ayrıca kese, peeling vb. vücudunuza yaptırabileceğiniz herhangi bir işlem için 1 hafta beklemeniz gerekmektedir.
  • Epilasyondan işleminden sonra güneş ışığına çıkmamanız gerekebilir. Bu bağlamda epilasyon işleminin genellikle kış aylarında yapılması tavsiye edilmektedir.
  • Epilasyon sonrası tüyler yaklaşık 15 gün sonra uzar ve dökülmeler başlar. Bu esnada cildinizi bol bol nemlendirmek tüylerinizin daha hızlı dökülmesine olanak sağlar.
  • Gelecek seansa kadar tüylerinizi almak zorunda kalırsanız jilet ya da makas kullanabilirsiniz.
Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Lazer Epilasyonu İşlemine Giderken Tüyler Nasıl Olmalıdır?

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir