Lazer Epilasyon ve Emla KremiLazer epilasyon, vücudumuzdaki istenmeyen kıl ve tüylerden kalıcı olarak kurtulabilmemizi sağlayan, hem erkek hem de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen yeni nesil bir epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon cihazı, içerisindeki lazer ışınlarının kıl köklerinde bulunan melanin pigmenti tarafından emilimi sağlanarak, kökün zamanla zayıflayıp yok olmasını sağlayan bir tedavi çeşididir. Ayrıca bu tedavinin öncesinde, tedaviden daha iyi yararlanabilmek için Emla krem kullanılmalıdır.

Emla Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Özellikle vücuttaki istenmeyen kıl ve tüylerin alınmasında kullanılan lazer epilasyonda sıklıkla kullanılan Emla krem, cilt üzerinde meydana gelebilecek ağrıları dindiren, bir nevi anestezi görevi gören krem çeşididir. Kremin içerisinde yer alan bir takım maddeler, cildin üzerindeki sinirleri ve dokuyu geçici olarak uyuşturduğu için gerek epilasyon çeşitlerinde gerek te basit cerrahi işlemlerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Lazer tedavi öncesinde kişinin tedavi süresince oluşabilecek ağrıları azaltması hatta tamamen dindirmesi için kullanılacak olan Emla krem, epilasyondan 1 saat kadar önce tıpkı diğer kremlerdeki gibi ovarak cilde uygulanmalıdır. Ancak kremi kullanmadan önce aşağıda belirtilen hastalıklara ve durumlara sahipseniz mutlaka bir doktora danışmalı ve onun önerisine göre kremi kullanmanız gerekmektedir. Kremi kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken hastalıklar ve durumlar şunlardır:

  • Hassas bir cilde sahip olan kişiler
  • Krem içerisindeki herhangi bir maddeye karşı alerjisi olan kişiler
  • Dikiş, çizik gibi yaralara sahip olan kişiler
  • Hamileler
  • Emziren anneler
Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Lazer Epilasyon İşlemi Seansları Ne Kadar Sürmektedir?

Profesyonel Lazer Epilasyon Hizmetimiz

Günümüzde, istenmeyen vücut kıl ve tüylerinden kalıcı bir şekilde kurtulmanızı sağlayan lazer epilasyon hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Eğer siz de lazer epilasyon için profesyonel bir hizmet arayışına çıktıysanız ve tedavi süresince herhangi bir acı duymamak için Emla krem hizmetinden de yararlanmak istiyorsanız hızlıca bizimle iletişime geçebilir ve profesyonel lazer epilasyon hizmetimizden uygun fiyat avantajları ile doyasıya yararlanabilirsiniz.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.