Lazer Epilasyonda Ten Rengi Önemli midir?Vücudumuzun ısıl dengesini sağlayarak bizi aşırı soğuklara karşı olarak koruyan vücut kıllarımız, gerek bazı hastalıklardan dolayı gerek te özel isteklerden dolayı estetik açısından görünümü bozduğu içi birçok kötü görünümlere neden olabilmektedir. Vücudunda bulunan bu kıl ve tüylerden geçici olarak ya da kalıcı olarak kurtulmak isteyen birçok insan bir takım yöntemlere başvurmaktadır. Bu yöntemler arasında ise en başta lazer epilasyon tedavisi gelmektedir.

Lazer Epilasyonda Ten Renginin Önemi

Lazer epilasyon cihazı, vücudumuzun kıllarına rengini veren melanin pigmentini emip, kıl kökünü tahrip ederek kıl ve tüylerden kurtulmamızı sağlamaktadır. Cilt üzerindeki koyulaşmalar ise bu bölgelerde daha fazla melanin pigmentinin üretilmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Lazer epilasyon cihazı, tedavinin yapılacağı bölgedeki melanin pigmentlerini yok edeceği için o bölgede ten renginin açılmasına veya bir takım cilt lekelerinde solmalara neden olabilmektedir. Ancak hangi lazer tedavisi türü olursa olsun hiçbir tedavi, ten rengini açmak ya da vücut lekelerinden kurtulmak amacıyla uygulanmamaktadır.

Lazer epilasyonlarında ten rengi açısından beyaz tenli ve koyu renk kıl yapısına sahip olan kişilerde etkiyi en çok göstermektedir. Bunun en güzel tarafı ise tedavi süresince dokuya herhangi bir zarar vermeyeceği için hem yan etkisi hem de diğer ten renklerine nazaran daha kısa seans süresiyle tedavi başarıyla gerçekleştirilebilmektedir. Ancak firmamız bünyesinde bulunan profesyonel ve en son kalitedeki epilasyon cihazlarımız kişiye ve cilt yapısına uygun olarak ayarlama yapabilme seçeneğine sahip olduğu için uygun dozlarda ayarlanarak lazer epilasyon tedavisi herhangi bir yan etkiye sebep olmaksızın güvenle yapılabilmektedir.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Ne Kadar Olmalı?

Lazer Epilasyon Hizmetimiz

Vücudunuzda kötü bir estetik görünüme neden olan istenmeyen kıl ve tüylerden kalıcı ve güvenli bir şekilde kurtulmanızı sağlayan lazer epilasyon hizmetimiz, firmamızın kadrosunda bulunan güzellik uzmanları tarafından sağlanmaktadır. Eğer siz de vücudunuzda bulunan istenmeyen kıl ve tüylerden kurtulmak için bir epilasyon hizmeti arayışına çıktıysanız, güler yüzlü müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir ve bütün ten rengi ile uyumlu bu profesyonel hizmetten uygun fiyatlar avantajları ile yararlanabilirsiniz.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.