Lazer Epilasyondan Sonra Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?Hiç şüphesiz ki her erkek ve her kadın vücudunda estetik görüntüyü bozan vücut tüy ve kıllarından şikayetçidir. Durum böyle olunca da, bu durumdan şikayetçi olan kişiler istenmeyen vücut tüy ve kıllarından kurtulmak için bir takım yöntemlere başvurmaktadırlar. Bu yöntemler arasında ise en başta lazer epilasyon uygulaması yer almaktadır. Eğer siz de lazer epilasyon tedavisi almayı düşünüyorsanız lazer epilasyondan sonra yapılmaması gereken bir takım hususlar bulunmaktadır.

Epilasyon Sonrası Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulaması vücudunuzdaki istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulabilmeniz için yapılan, teknolojinin en büyük nimetlerinden birisidir. Ancak lazer epilasyonun uzmanlar tarafından yapılması gerekmesinin yanı sıra lazer epilasyondan sonra yapılmaması gereken bir takım konular da bulunmaktadır. Bu konular şunlardır:

Lazer epilasyon uygulamasından sonra, her insanın cildi farklı bir hassaslık seviyesine sahip olduğundan, cildinizin üzerinde kızarıklık ve şişmeler meydana gelebilmektedir. Ancak korkmamanız gereken türden bir kızarıklık ve şişmelerdir bunlar. Ayrıca bu kızarıklık ve şişmelerin daha hızlı iyileşmemesi için nemlendirici ya da tedavi edici kremler kullanabilirsiniz.

Lazer epilasyon işleminden sonra epilasyon yapılan bölgenin kuru kalmaması için o bölgeyi sürekli olarak nemlendirici ile rahatlatmanız gerekmektedir.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Epilasyon sonrasında cildiniz üzerinde kızarıklık meydana gelip cilde zarar vermemeniz için özellikle ilk hafta boyunca güneş ile temas etmemelisiniz.

Epilasyon tedavisinin hemen ardından cildiniz üzerinde bir takım kıl ve tüyler bulunabilmektedir. Ancak korkmamanız ve dökülmesi için ekstradan işlemler yapmamanız gerekmektedir.

Tedaviden sonra cildinizin zarar görmemesi için cildinizi tahriş edebilecek ya da cildinizde alerji oluşturabilecek maddelerden uzak durmalısınız.

En son olarak da lazer epilasyon uygulamalarının seans aralıkları ortalama 20 ile 25 gün aralığında olduğu için ve daha etkili bir sonuç için süreyi geciktirmemelisiniz.

Eğer siz de vücudunuzda bulunan istenmeyen vücut tüy ve kıllarından kalıcı olarak kurtulabileceğiniz profesyonel bir epilasyon hizmeti arayışına çıktıysanız hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilir ve firmamızın kadrosunda buluna profesyonel güzellik uzmanlarımızdan lazer epilasyon hizmetinden uygun fiyat avantajları ile yararlanabilirsiniz.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.