Lazer Epilasyonu İşlemine Giderken Tüyler Nasıl Olmalıdır?Günümüz modern toplumlarda her daim önemini koruyan estetik görünüm kaygısı, özellikle vücuttaki istenmeyen tüylerde kendini gündemden düşürmemektedir. Bu bağlamda çeşitli yöntemler uygulanmış olsa da en etkili ve en acısız yöntemlerden biri olan lazer epilasyon işlemi popüler olarak tercih edilmektedir. Günümüzde oldukça sıklıkla tercih edilen lazer epilasyon işlemi, her uygulama alanı için şarklı cihazlar dahilinde yapılabilmektedir. Lazer epilasyon cihazlar, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi sayesinde kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesini sağlamaktadır.

Lazer Epilasyonu İşlemine Giderken Genel İtibarı İle Tüyler Nasıl Olmalıdır?

Lazer epilasyonu işlemine başlamadan önce dikkat edilmesi ve uyulması gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususları iyice araştırmalı ve uzman hekiminiz tarafından bilgilendirilmelisiniz. İşleme gitmeden önce mutlaka birçok husus vardır. Genel itibari ile bakıldığında ise önemli olan bir konu olarak lazer epilasyonu işlemine giderken tüylerin nasıl olması gerektiğine dair bazı önemli detayları sunmak gerekmektedir. Bu bağlamda tüyler şu şekilde olmalıdır:

– Lazer epilasyonu işlemi öncesinde mutlaka uygulama yapılacak bölgenin 1 hafta süre ile güneşten uzak kalması önemle gerekmektedir.

– Lazer epilasyonu işleminden birkaç gün öncesinden tüylerle ilgili herhangi bir işlem yapılmaması gerekmektedir.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Lazer Epilasyon Cihazları Nelerdir?

– Lazer epilasyon işlemi öncesinde kesinlikle kıl köklerini tahriş etmemek ve kıl köklerine zarar vermemek gerekmektedir. Bu bağlamda özellikle seans aralarında ağda, epilasyon, yolla işlemleri gibi birtakım uygulamalardan uzak durulması önemle gerekmektedir. Çünkü epilasyon cihazının kıl köklerini görememesi nedeni ile kıl köklerine etki edemeyecektir. Bu bağlamda kıl köklerine zarar vermeyen uygulamalara yani jilet kullanımı gibi uygulamalara başvurulabilir.

– Lazer epilasyonu işlemi öncesinde kıl kökleri karar kıllarında hasar görmemesi gerekmektedir. Bu bağlamda zararlı birtakım uygulamalardan kaçınılması gerekmektedir.

– Lazer epilasyon işleminin başarılı bir şekilde sonuçlanması için kıl renklerinin koyu ve kılların kalın olması önemli olmaktadır. bu bağlamda hekiminiz tarafından bazı birtakım uygulamalar ile ince kılların kalınlaştırılması gibi işlemler yapılabilmektedir. Örneğin, işlem uygulanacak bölgedeki kılların birkaç gün öncesinden jilet ile tıraş etmek gibi.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.