Tüm Vücut Lazer Epilasyon İşlemiGünümüzde istenmeyen kıllara kalıcı çözümler sunan lazer epilasyon yöntemi oldukça ön planda yerini almaktadır. Lazer epilasyon işlemi çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilirken ayrıca artık erkekler tarafından da tercih edilir hale gelmiştir. Bu yönü ile lazer epilasyon işlemine talep oldukça yoğun olmaktadır. Lazer epilasyon işlemi yapılacak bölge bağlamında bakıldığında kıl yoğunluğuna, kıl kökünün kalınlığına ve ayrıca cilt tipine göre değişmektedir.  Lazer ışınları uzman hekimlerin ellerinde yapılması koşulu ile hemen hemen her bölgeye uygulanabilmektedir. Bu bağlamda lazer epilasyon işlemi yapılan bölgeler başlıca şunlardır;

  • Genital bölge
  • Koltuk altı bölgesi
  • Alt ve üst bacak bölgeleri
  • Alt ve üst kol bölgeleri
  • Göbek ve karın bölgeleri
  • Bel ve sırt bölgeleri
  • Yüz bölgesi

Hemen hemen tüm vücuda uygulanan lazer epilasyon işlemi istenmeyen tüylere toptan kalıcı çözümler sunabilmektedir. Tüm vücuda lazer epilasyon işlemi uygulamak ile bölgesel bazda tek tek uygulamak arasında zaman kazancı olarak fark olmaktadır. Tüm vücut için hem zaman kazancı sağlanabilecek hem de toptan kıl sorununa çözüm sunulabilmenin yanında bunlara ek olarak fiyat bağlamında da indirim yapılması söz konusu olabilmektedir. Lazer işleminin uygulanacağı bölgeler bazında en uygun cihazın hangisi olduğuna karar verme aşamasında dikkatli davranmanız gerekmektedir. Her bölgeye uygulanmakta olan atış miktarı ve ısı bağlamında farklı özelliklerde olan cihazlardan kaynaklı olarak her bölgenin seans sayısı da farklı olmaktadır. Örneğin; yüz bölgesi bağlamında bakıldığında diğer bölgelere oranla daha geç bitebilen bir bölge olduğu bilinmektedir. Her kıl kökü ve her bölge farklı birtakım özellikte olduğu için uygulanan seans sayısı ve atış miktarı da değişiklik gösterebilmektedir. Buna ek olarak kıl kökünün özelliğine göre de dökülme oranı değişebilmektedir.

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Erkek Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer epilasyon işlemlerinin başarılı bir sonuç verebilmesi için, uygulama öncesi ve sonrasında hekiminizin siniz için uyulmasını zorunlu tuttuğu hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sayede tüm vücut için yapılan lazer epilasyon işlemi sonrasında hem kalıcı bir sonuç hem de sağlıklı bir süreç yaşanmış olacaktır.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.