Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon İşlemiGünümüzde istenmeyen tüylerin kesin bir çözümü olarak lazer epilasyon işlemleri kullanılmaktadır. Vücudun çeşitli bölgelerinde yer alan tüyler için sadece bir epilasyon yöntemi değil farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Yüz bölgesi için ayrı bir özellik ve hassasiyette kullanılan farklı epilasyon işlemi bulunmaktadır. Oldukça narin bir bölge olarak yüz bölgesi için kullanılan lazer epilasyon yönteminden bahsedeceğiz.

Yüz Bölgesine Uygulanan Lazer Epilasyon İşlemi

Yüz bölgesinde özellikle hormonal bozukluklardan kaynaklı olarak tüyleneme sorununa oldukça sık rastlanmaktadır. Görünen bu tüyler bazen kalın kıl görünümünde olup estetik görünüm açısından kötü bir görünüme de ayrıca neden olmaktadır. Günümüz bağlamında bakıldığında, teknolojinin de gelmiş olduğu nokta itibari ile yüz bölgesinde görülen bu tür tüylerden kurtulmak için en etkili ve en başarılı çözüm lazer epilasyon işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüzdeki kılların hormonlara duyarlılığı oldukça fazladır ve dolayısıyla vücut bölgesindeki diğer kıllara nazaran daha da hızlı uzamaktadır. Kılların çözümünde sürekli kullanılan yöntemlerden ağda, cımbız gibi geçici çözümler yerine lazer epilasyon işlemi ile tüylerden kalıcı olarak kurtulabilmek oldukça cazip bir hale gelmiştir. Günümüzde yüz bölgesine lazer epilasyon işlemi yaptırmak isteyen kişilerin sayısı bu bağlamda her geçen gün kat ve kat artmaktadır. 

Bu yazıyı okuyanlar bunu da okudu:   Erkeklerde Lazer Epilasyon İşlemi

Bazı lazer epilasyon işlemi yöntemleri, yüz bölgesindeki tüylerde aksi bir etki olarak yayılmaya neden olmaktadır. Özellikle Alexandrite Lazerlerin yüz bölgesindeki ayva tüyleri üzerinde aktivasyona neden olduğu bilinen bir gerçektir. Bu açıdan yüzdeki tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon yaptırıp ayva tüylerin kalınlaşmasıyla karşılaşmak elbette ki istenmeyen bir durum olarak görülmektedir. Bu nedenledir ki yüz bölgesinde daha çok Diode Lazerlerin tercih edildiği bilinmektedir. Ancak Diode Lazer epilasyon işlemi yüz gibi hassas bölgeler için oldukça ağrılı bir sürece neden olabilmektedir. Diode Lazerin ağrı dezavantajını ortadan kaldırabilmek amacıyla geliştirilen Buz Lazer, yüz bölgesi epilasyon işlemi için oldukça ideal bir çözüm olmaktadır. Buz Lazer bu bağlamda ayva tüyleri üzerinde tetikleme yapmayıp aksine tüylerde meydana gelecek olan kalınlaşmaya ve yayılmaya da neden olmamaktadır.

Hemen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.